SİVASSPOR-GALATASARAY GENİŞ ÖZETİ


Galatasaray, -11 derecede oynanan zorlu maçta Sivasspor’u 3-2 yendi, maç fazlasıyla liderliğe yükseldi

90′ Sol kanattan hızlı gelişen Galatasaray atağında Olcan, ceza alanına girip şutunu çekti ama top uzak direğin dibinden dışarıya gitti.

90′ Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma’nın köşe gönderi yakınından ortasında top Korcan’da kaldı.

90′ Mücadelenin sonuna 4 dakika ilave edildi. Heyecan dorukta.

90′ Kullanılan serbest vuruşta Da Costa’nın ceza alanına ortasında kafalardan seken topa İbrahim Öztürk dar açıdan vuruşunu yaptı ama Muslera topu kontrol etti.

89′ Orta alanda topla buluşan İbrahim, Selçuk’tan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

88′ Kullanılan serbest vuruşta Selçuk’un ceza alanına ortasında savunma topu uzaklaştırdı.

87′ Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Selçuk, ceza alanına oldukça yakın bir noktada Da Costa’dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

86′ Ev sahibi ekip İbrahim Akın’ın bulduğu golle son 5 dakikaya beraberlik umuduyla girdi.

85′ Etkili paslarla Galatasaray ceza alanına kadar giden Sivassporlu oyunculardan ceza alanının hemen dışında topla buluşan Adem’in ceza alanına harika ara pasında topu alan İbrahim karşı karşıya pozisyonda vuruşunu yaptı ve sol direğe çarpan top ağlarla buluştu.

85′ GOL! İbrahim Akın

83′ Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Sabri’nin ceza alanına sert ortasında kaleci Korcan topu yumrukladı.

82′ Gelişen Galatasaray atağında Telles, ceza alanı dışı sağ tarafında Taouil’den sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

81′ Sarı kırmızılılarda son oyuncu değişikliği. Wesley Sneijder’in yerine Umut Bulut oyunda.

80′ Oyunun son bölümüne Sivasspor daha etkili olan taraf. Ev sahibi ekip oyuncuları golü bulup son bölüme umutla girmek istiyor.

79′ Sol kanattan gelişen Sivasspor atağında Musa’nın ceza alanına ortasında savunmadan seken topa İbrahim çok sert vurdu ama Muslera topu çelmeyi başardı.

78′ Galatasaray’da sakatlık yaşayan Burak Yılmaz’ın yerine Umut Bulut oyunda.

77′ Burak Yılmaz, oyuna devam edemeyecek. Şu an sedyeyle oyun alanı kenarına götürülüyor.

76′ Galatasaray’da Burak Yılmaz, bir sakatlık geçirdi ve şu an tedavisi yapılıyor.

75′ Galatasaray savunmasından uzun atılan topa Burak hareketlendi ama araya giren İbrahim topu kalecisine kazandırdı.

74′ İki takımın da geride kalan bölümdeki pas yüzdelerinde %84 – %84 eşitlik bulunuyor.

73′ Galatasaray’da Alex Telles’in uzak mesafeden kaleye sert şutunda top sağ direğin yakınlarından dışarıya gitti.

72′ Sarı kırmızılılar bu kez sağ kanattan geldi ama Bruma’nın Sabri’ye pasında Sabri topa yetişemedi.

70′ Kullanılan serbest vuruşta İbrahim’in ceza alanına ortasında yaşanan kafa topu mücadelesinde Batuhan faul yaptı.

69′ Sivasspor’da ikinci oyuncu değişikliği. John Utaka’nın yerine Musa Sinan Yılmazer oyunda.

68′ Sol kanattan gelişen Sivasspor atağında Utaka, Sabri’den sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

67′ Galatasaray’da Burak Yılmaz, sağ kanattan çok hızlı gidip sın çizgi yakınlarından ortasını yaptı ve kale sahası içine koşu yapan Telles tek bir vuruşla topu yakın mesafeden ağlara gönderdi.

67′ GOL! Alex Telles

66′ Bu kez sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma, Ziya’dan sıyrılmak isterken Ziya topa eliyle müdahale etti.

65′ Aynı kanattan paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından Sneijder topla buluştu ama orta yerine pas vermeyi denedi ve ardından top Galatasaray yarı alanına kadar geldi.

64′ Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Sneijder, ceza alanına girip son çizgiye kadar indi ama savunma araya girip topu kornere gitti.

63′ Galatasaray’da ilk oyuncu değişikliği. Yasin Öztekin’in yerine Alex Telles oyunda.

62′ Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda İbrahim’in ortasında savunma topu karşıladı. Ardından sol kanattan gelişen atakta ceza alanına yapılmak istenen ortada top savunmanın kontrolünde dışarıya gitti.

61′ Sivasspor atağında Adem’in sağ kanattan ceza alanına koşu yapan Utaka’ya pasında araya giren Olcan topu kornere gönderdi.

60′ Gelişen Galatasaray atağında rakip ceza alanı yakınlarına yüksek gönderilen topa Yasin ve Da Costa birlikte yükseldi ama Da Costa, faul yaptı ve sarı kart gördü.

58′ Etkili gelişen Sivasspor atağında Chahechouhe’nun uzak mesafeden şutunda top yandan az farkla dışarıya gitti.

57′ Galatasaray’da Burak Yılmaz, bu sezon 12. lig golünü kaydetti.

56′ Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Olcan, ceza alanına girip rakibinden sıyrıldı ve pasını Yasin’e verdi. Yasin’in kaleye gönderdiği top çok yavaş gitti ama arka direk yakınlarındaki Burak topa dokundu ve Korcan’ın uzandığı top direkten dönüp boşta kaldı. Burak, boşta kalan topa bir kez daha dokundu ve top ağlara gitti.

56′ GOL! Burak Yılmaz

55′ Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma, rakibinin üstüne üstüne gidip ceza alanına girmek istedi ama topu kaybetti.

53′ Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanı ön direğine yapılan ortada Hamit topu karşıladı.

52′ Sağ kanattan gelişen Sivasspor atağında Batuhan’ın ceza alanına ortasında savunmadan seken top kornere gitti.

51′ Orta alanda gerçekleşen top kapma mücadelesinde Utaka, Chedjou’ya faul yaptı.

50′ Bu kez sol kanattan etkili gelişen Sivasspor atağında Utaka, topu ceza alanına kadar sürüp vuruşunu yaptı ama top yandan dışarıya gitti.

49′ Bir başka Galatasaray atağında Sabri’nin pasında topla buluşan Hamit’in ceza alanına ortasında Olcan’ın sol çaprazdan dar açıdan sert şutunda top Korcan’da kaldı.

48′ Galatasaray atağı sol kanattan etkili gelişti. Yasin, iki rakibinden sıyrılıp ceza alanına girdi ama topu ayağında çok bekletince topu kaybetti. Ardından kaybettiği topu tekrar aldı ve pas verirken yerde kalıp penaltı bekledi ama oyun devam etti.

47′ Bir başka Sivasspor atağında Taouil’in ceza alanı dışından sert şutunda top Muslera’da kaldı.

47′ İkinci yarının ilk atağı Sivasspor’dan geldi. sağ kanatta topla buluşan Batuhan’ın ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.

46′ Mücadelenin ikinci yarısı Sivassporlu oyuncuların vuruşuyla başladı.

İlk yarıda son düdük çaldı ve ilk yarı sona erdi. Hakemin gol öncesi verdiği faul kararına tepkisini sürdüren Hamza Hamzaoğlu, sahaya  girerek hakem Hüseyin Göcek’in üzerine yürüdü. Hamzaoğlu hakeme verdiği karar nedeniyle uzun süre itiraz etti…

45′ Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma’nın ceza alanına ortasında kaleci Korcan topu uzaklaştırdı.

45′ Galatasaraylı oyuncular rakip yarı alana yerleşmiş durumda ama Sivasspor tamamen savunmaya çekildi. Galatasaray boşluk arıyor…

45′ İlk yarının sonuna 2 dakika ilave edildi.

43′ Oyunun son bölümünde tempo iyice düşmüş durumda.

42′ Galatasaray sağ kanattan köşe gönderine yakın bir noktadan taç atışı kullandı. Sabri’nin uzun gönderdiği topta Burak kafa topu mücadelesinde rakibine faul yaptı.

41′ Gelişen Galatasaray atağında Sneijder’in pasında topla buluşan Hamit’in kaleye sert şutunda top üstten dışarıya gitti.

41′ Galatasaray, oyuna yeniden başlayıp hemen atağa kalktı ve Yasin, ceza alanına girip pasını Olcan’a verdi. Olcan’ın içeriye çevirdiği top savunmadan da sekip kaleci Korcan’da kaldı.

40′ Galatasaray, oyuna yeniden başlayıp hemen atağa kalktı ve Yasin, ceza alanına girip pasını Olcan’a verdi. Olcan’ın içeriye çevirdiği top savunmadan da sekip kaleci Korcan’da kaldı.

39′ Kullanılan serbest vuruşta İbrahim’in ceza alanına ortasında arka direk yakınlarında boşta kalan topa Chahechouhe, dar açıdan vurdu ve top ağlarla buluştu.

39′ GOL! Aatif Chahechouhe

38′ Sağ kanattan gelişen Sivasspor atağında Cicnho, son çizgiye kadar indi ve Olcan’dan sıyrılmak isterken yerde kaldı. Maçın hakemi yardımcısının uyarısıyla serbest vuruşu verdi.

37′ Sivasspor’da Sergen Yalçın ilk oyuncu değişikliğini yaptı. Kadir Bekmezci’nin yerine Batuhan Karadeniz oyunda.

36′ Sivasspor, rakip yarı alanın ortalarından serbest vuruş kullandı. Manuel Da Costa’nın ceza alanına ortasında savunmada Chedjou topu karşıladı.

35′ Sol çaprazdan ceza alanına giren Utaka, Sabri’nin baskısı altında topu bir türlü içeriye çeviremedi ve top oyun alanını terk etti. Muslera, kale vuruşu kullanacak.

34′ Bu arada Galatasaray’da Hamit Altıntop, bir sakatlık geçirdi ve saha kenarında yapılan tedavisinin ardından oyuna devam ediyor.

33′ Sarı kırmızılılar, sağ kanattan çok hızlı bir atak geliştirdi. Bruma, hızla ceza alanına kadar gidip arka direğe ortasını yaptı ama Burak’ın topa gelişine vuruşunda Korcan yakın mesafeden gole izin vermedi.

32′ Kullanılan serbest vuruşta Cicinho’nun ceza alanına ortasında Sabri topu kornere gönderdi.

31′ Galatasaray’da Olcan Adın, Cicinho’ya orta alanda yaptığı sert faulün ardından sarı kart gördü.

30′ Hızlı gelişen Sivasspor atağında savunma arkasına koşu yapan Aatif’a atılan topta ofsayt bayrağı kalktı.

29′ Orta alanda gerçekleşen kafa topu mücadelesinde İbrahim, Olcan’a faul yaptı.

28′ Kullanılan serbest vuruşta Selçuk’un ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.

27′ Maçın hakemi Hüseyin Göçek, bu pozisyonda Sneijder’e faul yapan Mehdi Taouil’e sarı kart çıkardı.

26′ Galatasaray’da Sneijder, rakip yarı alanda Taouil’e baskı yapıp topu kazandı ve Burak’a pasını verdiği anda yer kaldı. Burak da topu kontrol edemeyince hakem avantaja bıraktığı pozisyon sonrası oyunu durdurdu.

25′ Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Sneijder’in ön direk yakınlarına ortasında savunmaya yardıma gelen Utaka topu karşıladı.

24′ Galatasaray 2. gole çok yaklaştı. Bruma, orta alanda Ziya’dan sıyrılıp ceza alanı yakınlarına kadar gitti ve sağ çaprazdan ceza alanına giren Burak’a pasını verdi. Burak’ın çapraz pozisyonda vuruşunda Korcan topu kornere çeldi.

22′ Geride kalan bölümde topla oynama oranlarında Galatasaray’ın %51’e %49 üstünlüğü bulunuyor.

21′ Galatasaray yarı alanında Taouil ve Sneijder arasında gerçekleşen ikili mücadelede Taouil, Sneijder’e sert bir müdahalede bulundu ve karar serbest vuruş.

20′ Sivasspor’un beraberlik arayışları sürüyor… Galatasaraylı oyuncular savunmaya çekilmiş durumda.

19′ Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Olcan’ın ceza alanı yan çizgisinin hemen yanından yaptığı ortada savunma topu karşıladı.

18′ Orta alanda gerçekleşen top kapma mücadelesinde Cicinho, Yasin’e faul yaptı.

17′ Sivasspor’un etkili olduğu bölümler. Kadir, topla birlikte ceza alanı yakınlarına kadar gitti ama sol çaprazdan ceza alanına giren Utaka’ya pasında Chedjou araya girdi.

16′ Bir başka Sivasspor atağında sağ çaprazdan ceza alanına giren Kadir’in sağ köşeye şutunda top kaleci Muslera’da kaldı.

15′ Sivasspor gole çok ama çok yaklaştı. Savunma arkasına koşu yapan İbrahim’e atılan uzun pasta İbrahim topu kontrol edip ceza alanına girdi ve karşı karşıya vuruşunda top sol direğin hemen yanından dışarıya gitti.

14′ Kullanılan serbest vuruşta Cicinho’nun ceza alanına ortasında kafalardan seken topu savunmaya yardıma gelen Bruma uzaklaştırdı.

13′ Gelişen Sivasspor atağında köşe gönderi yakınlarında topla buluşan İbrahim, Olcan’dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.

12′ Yine sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma’nın ceza alanına ortasında savunmanın karşıladığı topa Selçuk, ceza alanı dışından sert vurdu ama top kaleyi bulmadı.

10′ Galatasaray, oyunda dengeyi kurmasının ardından geliştirdiği ilk etkili atağında Yasin ile golü buldu.

9′ Sağ kanattan gelişen Galatasaray atağında Bruma – Sabri paslaşmalarının ardından Sabri’nin son çizgi yakınlarından ceza alanına ortasında Selçuk’un kafayla aşırdığı topu kontrol eden Yasin, sağ köşeye vuruşunu yaptı ve top Korcan’ın bakışları arasında ağlarla buluştu.

9′ GOL! Yasin Öztekin

7′ Topla birlikte rakip yarı alanına kadar giden Koray’ın Bruma’yı savunma arkasına kaçırma düşüncesi gerçekleşmedi. Top kaleci Korcan’da kaldı.

6′ Yine sağ kanattan gelişen Sivasspor atağında Cicinho’nun ceza alanına ortasında herkesi aşan top savunmanın kontrolünde oyun alanını terk etti.

5′ Geride kalan bölümde Galatasaraylı oyuncular rakip ceza alanı çevresine henüz gidemedi.

4′ Sağ kanattan gelişen Sivasspor atağında Cicinho’nun ceza alanına etkili ortasında Koray topu taca gönderdi.

3′ İki takım oyuncuları özellikle orta alanda çok fazla top kaybı yapıyor. Hava sıcaklığının -10 derece olması oyuncuları da zorluyor.

2′ İlk atak Sivasspor’dan geldi. Aatif’ın pasında sol kanatta topla buluşan Adem’in ceaz alanına ortasında herkesi aşan top oyun alanını terk etti.

1′ Mücadele Galatasaraylı oyuncuların vuruşuyla başladı…

Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında Galatasaray, Sergen Yalçın’la çıkışa geçen Medicana Sivasspor’a konuk olacak. Zirve yarışını sürdürmek isteyen sarı-kırmızılılar, zorlu deplasmandan kayıpsız dönmeyi hedefliyor.

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında Medicana Sivasspor’a konuk olacak. Sivas 4 Eylül Stadı’nda saat 19.00’da başlayacak müsabakayı hakem Hüseyin Göçek yönetecek.

İŞTE İLK 11’LER

SİVASSPOR: Korcan, İbrahim Öztürk, Da Costa, Cicinho, Ziya, Adem, Kadir, İbrahim Akın, Utaka, Taouil, Aatif.

GALATASARAY: Muslera, Sabri, Koray, Chedjou, Olcan, Hamit, Selçuk, Bruma, Sneijder, Yasin, Burak

YEDEKLER: Sinan, Telles, Tarık, Hakan, Emre, Pandev, Umut

STAT: 4 Eylül

HAKEM: Hüseyin Göçek

Önceki İçerikŞenol Güneş de gazeteci sorusuna kızanlar kervanına katıldı: Sizin için mahsuru yoksa…
Sonraki İçerikBeşiktaş, Şampiyonlar Ligi’ndeki son maçında Barcelona’ya 29-25 yenildi… Taraftar tribünleri doldurdu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz