Galatasaray Başkan Yardımcısı Dursun Özbek, 7 milyon Euro isteyen İtalyan teknik adamı 3 milyon Euro’ya ikna etti.

GALATASARAY’ın Başkan Yardımcısı ve 23 Mayıs’taki seçimde başkanlığa aday olan Dursun Özbek, bugün CAS Mahkemesi’nde davası görülecek olan Cesare Prandelli ile el sıkıştı. 4 milyon Euro’nun sarı kırmızılıların kasasında kalmasını sağlayan bu çok gizli operasyonun şifrelerine Hürriyet ulaştı.

25 Ekim 2015 tarihinde görevine son verilen ve Galatasaray’ın 3 ay boyunca yaptığı uzlaşma çağrılarına olumsuz yanıt verip 7 milyon Euro’luk tazminat davası açan Prandelli’yi, başkan adayı Dursun Özbek 1 aylık operasyon ile ikna etmeyi başardı.

15 NİSAN’DA İTALYA’YA GİTTİLER

CAS’a başvuran Prandelli, Galatasaray’a karşı davayı kazanması halinde tam 7 milyon Euro alacaktı. Dursun Özbek, çok gizli tutulan ‘uzlaşma’ seferinde, Prandelli ile görüşmek adına 15 Nisan 2015 tarihinde Galatasaray Liv Hospital Basketbol takımı koçu Ergin Ataman ile Milano’ya gitti.

2 gün boyunca Ataman’la Milano’da kalan Özbek, tecrübeli hocaya “Yollarımızı kötü ayırmayalım. Belki yanlış anlaşılmalar yaşanmış olabilir. Hepsi geride kaldı. Biz bunu istemiyoruz. Sizinle dostça ayrılma niyetindeyiz” dedi. Prandelli de bu ikiliden düşünmek adına süre istedi.

RENK SEÇİMİNE KATILAMADI

VE geçen 25 günlük sürenin ardından CAS Mahkemesi’ne saatler kala Prandelli, Dursun Özbek’in ‘uzlaşalım’ teklifini kabul etti. Prandelli’nin avukatı Alberto Ziliani dün öğlen İstanbul’a geldi. Akşam 17.30’da Dursun Özbek, Prandelli’nin avukatı Ziliani ile bir araya geldiği için 23 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü genel kurul adına TT Arena’daki renk seçimine gidemedi. Ve dünkü zirvede Prandelli dosyası yaklaşık 3 milyon Euro’ya noktalandı. Bu başarılı operasyonla Galatasaray 4 milyon Euro tasarruf etmiş oldu.(hürriyet)

Önceki İçerikİlhan Cavcav’dan ilginç çıkış: Türk futbolunda şike 2011’de bitti…
Sonraki İçerikSpor Bakanı Kılıç: 13 yılda sporcu sayısı 20 kat arttı. Bu bir devrimdir…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz