TÜRKİYE KOÇ SPOR FEST ÜNİVERSİTE KIŞ OYUNLARI TAMAMLANDI

Koç Holding tarafından düzenlenen Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in Kış Oyunları’nda Erzurum’da gerçekleşen yarışlar tamamlandı. Türkiye’de Kayak ve Snowboard kategorilerinde, üniversiteler arası tek resmi yarış organizasyonu olan Koç Spor Fest’in Palandöken’deki Kış Oyunları müsabakalarında 600’ü aşkın sporcu yarıştı. Türkiye’yi 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda temsil eden Koç Üniversitesi öğrencisi Özlem Çarıkcıoğlu 5 altın madalya ile şampiyonanın en fazla madalya kazanan sporcusu olurken, yine 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda yarışan Atatürk Üniversitesi öğrencisi Serdar Deniz 2 altın, 1 gümüş madalya kazanarak turnuvanın öne çıkan isimlerinden oldu.

Koç Topluluğu’nun 80. yılı olan 2006’da Koç Holding tarafından 10’un üzerinde Topluluk Şirketinin katılımıyla başlatılan ve 13 yıldır aralıksız devam eden Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest’in Kış Oyunları Erzurum Palandöken’de tamamlandı. Türkiye’de Kayak ve Snowboard kategorilerinde, üniversiteler arası tek resmi yarış organizasyonu olan Koç Spor Fest Kış Oyunları, 600’ü aşkın sporcuyu ağırladı.

Kadınlarda Koç Üniversitesi, Erkeklerde Erzurum Atatürk Üniversitesi madalyaları topladı

Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları Kayak ve Snowboard Şampiyonası’nda Koç Üniversitesi bireysel kadınlarda 9 altın, 1 gümüş olmak üzere toplamda 10 madalya kazandı. Koç Üniversitesi takım olarak ise kadınlarda 3 birincilik, 1 ikincilik ile toplamda 4 kupa kazandı. Ülkemizi 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda temsil eden Koç Üniversitesi öğrencisi Özlem Çarıkcıoğlu 5 altın madalya ile şampiyonanın en fazla madalya kazanan sporcusu oldu. Koç Üniversitesi öğrencisi Elif Büşra Çağlar ise 4 altın, 1 gümüş madalya olmak üzere toplamda 5 madalya ile bu unvana ortak oldu. Koç Üniversitesi, Kayak Kadınlar Türkiye Şampiyonası kombine sıralamasında birinci olurken, Atatürk Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi sıralamayı takip etti. Snowboard Kadınlar Türkiye Şampiyonası kombine sıralamasında, İstanbul Üniversitesi birinciliği göğüslerken, Koç Üniversitesi ikinci, ODTÜ üçüncü oldu.

Şampiyonanın bir diğer başarılı takımı ise Erzurum Atatürk Üniversitesi oldu. Bireysel yarışlarda erkeklerde 4 altın, 4 gümüş, 3 bronz; kadınlarda 1 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 14 madalya alan üniversite, takım olarak ise erkeklerde 2 birincilik, kadınlarda 1 ikincilik kazandı. Ülkemizi 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda temsil eden Atatürk Üniversitesi öğrencisi Serdar Deniz, 2 altın, 1 gümüş madalya; Atatürk Üniversitesi öğrencisi Mustafa Topaloğlu ise 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak turnuvanın öne çıkan isimlerinden oldu. Kayak Erkekler Türkiye Şampiyonası kombine sıralamasında Atatürk Üniversitesi’nin ardından Uludağ Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi sıralamayı takip etti. Snowboard Erkekler Türkiye Şampiyonası kombine sıralamasında ise Atatürk Üniversitesi birinci, Sabancı Üniversitesi ikinci, İstanbul Üniversitesi üçüncü oldu.

Okyar Tuncel: “Ülkemizin tek resmi Üniversite Kış Oyunlarını rekor bir katılımla tamamlamış olmak umut verici.”

13 yıldır devam eden Koç Spor Fest’in, gençleri desteklemeye ve onları spor, teknoloji, müzik, eğlence ve rekabetle buluşturmaya devam ettiğini vurgulayan Koç Holding Kurumsal Marka Koordinatörü Okyar Tuncel, “12 yılda 35 şehirde 36 üniversiteye gittik ve toplam 118 bin kilometre yol kat ettik. Amatör branşların gelişmesi ve bu branşların izleyici kazanması ülkemizde spor kültürünün gelişimi açısından son derece önemli. Koç Spor Fest çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz tüm etkinlikleri bu amaçlara yönelik planlıyoruz. 2016 yılında başlayan Koç Spor Fest Kış Oyunları, gördüğü ilgi ve ülkemizde kış sporlarının gelişmesine sağladığı katkı ile festivalin önemli bir parçası oldu. Bu yıl Kış Oyunlarımız ülkenin tek resmi Üniversite Kış Oyunları olarak rekor bir katılıma ev sahipliği yaptı. Teknik altyapısı ve çok sayıda kaliteli piste sahip olan Palandöken’de bulunmaktan ve bu heyecanımızı Erzurumlu sporseverlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduk” dedi.

Gençler büyük final için Adana’da ter dökecek

Yıl boyunca 26 bine yakın sporcunun mücadele edeceği Koç Spor Fest’in bahar etabı ise
16-17 Nisan’da Antalya’da başlayacak. Antalya’nın ardından Aydın, Balıkesir, Ankara, Ordu ve Elazığı’ı ziyaret edecek olan Koç Spor Fest’in final müsabakaları ise Adana’da gerçekleşecek. 5 bini aşkın sporcunun mücadele edeceği büyük finaller, 7-8 Mayıs tarihleri arasında Çukurova Üniversitesi’nde yapılacak.

2018 KOÇ SPOR FEST ROTASI:

 • 16-17 Nisan 2018, Antalya Akdeniz Üniversitesi
 • 19-20 Nisan 2018, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
 • 24 Nisan 2018, Balıkesir Üniversitesi
 • 26-27 Nisan 2018, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 • 30 Nisan 2018, Ordu Üniversitesi
 • 3-4 Mayıs 2018, Elazığ Fırat Üniversitesi
 • 7-8-9 Mayıs 2018, Adana Çukurova Üniversitesi

KOÇ SPOR FEST HAKKINDA:

 • İlk senesinde üniversite spor oyunlarında branş sayısı 12 iken, son yıllarda bu sayı 57’ye yükseldi.
 • 400 tedarikçi ve 250 kişiden oluşan saha ekibiyle dev bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Ekipte üniversiteli gençler de istihdam ediliyor.
 • Spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Türkiye’nin en büyük gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest kapsamında yıl boyunca devam edecek müsabakalara 26 bine yakın sporcunun katılması beklenirken, bu yıl Adana’da 10 branşta gerçekleştirilecek büyük final müsabakalarında ise 5.000’i aşkın sporcu yarışacak.
 • Koç Topluluğu Markaları Arçelik, Avis, Aygaz, Beko, Bilkom, Fiat, Ford, Grundig, Koçtaş, Opet, Sek, Setur, Tanı, Tat, Tüpraş ve Yapı Kredi Play de düzenledikleri çeşitli etkinliklerle Koç Spor Fest’e destek veriyor.
 • Proje çerçevesinde UNWomen, Turmepa, Çevko, Toplum Gönüllüleri Vakfı, HeForShe gibi birçok sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapılarak sahada öğrencilere sosyal sorumluluk odağında farklı içerikler de sunuluyor.
 • Festival kapsamında bu sene 7 farklı şehirde, Koç Topluluğu üst düzey yöneticilerinin ve alanında uzman isimlerin, üniversite gençliği ile bir araya geleceği “KSF Talks” isimli seminer ve paneller serisi düzenlenecek.
Önceki İçerikTürk kadın sporcudan gururlandıran başarı… Bahar Saygılı, Sri Lanka’daki Ironman 70.3 yarışında kürsüye çıktı
Sonraki İçerikVodafone, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Ağrılı kadın futbolcuların reklam filmini çekti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz