Futboldaki menajerlik sistemindeki aksaklıkları ve yolsuzlukları gündeme getiren yazıları ile tanınan Habertürk yazarı Atilla Türker’den yeni bir menajerlik hikayesi geldi. Türker bu kez oğlunu Fenerbahçe’ye satan menajeri yazdı:

Bir menajer öyküsü…

 

Bir menajer, performansı çok kötü olan bir futbolcuyu nerelere getirebilir?

Söyleyeyim. Fenerbahçe’ye getirebilir. Gençlerbirliği’ne de transfer edebilir.

Ama bu menajer, futbolcunun babası olması kaydıyla!

*

Geçen hafta… Gençlerbirliği ile ilgili kaleme aldığım yazıda şu ifadeleri kullandım:

“Getirdiği futbolcularla yetinmeyen bir menajer, ‘Belki oynar, belki patlar’ diye… Kendi oğlunu bile Gençlerbirliği’ne kiralık verdi. Ama, ne yazık ki hiçbir yerde patlayamayan bu genç futbolcu, Gençlerbirliği’nde de 1 dakika oynayamadı, yine patlayamadı.”

Kimdi bu menajer? Erdinç Şehit… Oğlu da Erdi Şehit.

Belirteyim. Menajer Erdinç Şehit, bu sezon başı Gençlerbirliği’ne Ahmet İlhan ve Zeki Yavru’yu getirdi. Oğlu Erdi Şehit’i de araya dahil etti.

Şunu da söyleyeyim. 22 yaşındaki Erdi’nin 2,5 yıldır bir tane 90 dakikası yok. Evet, yok!

Bırakın son 2,5 yılı, futbol yaşamında başarısı yok.

Alt liglerde bile sürekli sıfır çekti. Sahalara hasret kaldı. 6 yıllık profesyonel futbol yaşamında hep sınıfta çaktı. Fakat ne oldu? Transfer üstüne transfer yaptı.

Halen Fenerbahçeli Erdi olarak, Gençlerbirliği’nde kiralık bulunuyor.

*

Okuyun lütfen, inanamayacaksınız!

2011-12 sezonunda… Sakaryaspor’la profesyonel sözleşme imzaladı. Sadece 1 maçta 38 dakika oynadı. Sakarya bitime 4 hafta kala 1. ligden düştü.

2012-13 sezonunda… Yine Sakarya’da… 1 dakika bile oynayamadı. Sakarya o sezon 2. ligden de düştü.

2013-14 sezonunda… Yine Sakarya’da… 1’i 90 dakika olmak üzere sezon boyu 133 dakika oynayabildi. Sakarya ikili averajla kümede kaldı.

Ve… Sakarya’da 3 sezonda 2 tam maçı bile olmayan Erdi, Fenerbahçe’yle 5 yıllık sözleşme imzaladı. Tarih, 6 Ağustos 2014.

O günden bu yana Fenerbahçe’nin profesyonel futbolcusudur Erdi.

2014-15 sezonu… Fenerbahçe’den Tavşanlı Linyitspor’a kiralık gitti. Bölük pörçük oynadı. Tavşanlı Linyit bitime 7 hafta kala 3. lige düştü. Ki, Erdi’nin oynadığı maçların önemli bölümü, Tavşanlı düşmeyi garantiledikten sonra!

2015-16 sezonu… Erciyes’e kiralık gitti. Ligde hiç oynayamadı. Sadece Gölcük kupa maçında son 17 dakika oyuna girdi. Erciyes de 3. lige düştü.

Aynı sezonun ikinci devresinde… Kartalspor’a kiralık gitti. Toplam 2 maçta 109 dakika oynadı. Kartal da 3. lige düştü.

2016-17 sezonu… Fenerbahçe U21 takımında toplam 13 maçta sadece 428 dakika oynadı. Sezon boyu tek maçta bile sahada tam kalamadı.

Sadece şu var! Fenerbahçe A takımının geçen sezon oynadığı kupa maçlarında biraz forma giydi. 6-0 biten Menemen maçında son 19 dakika, 3-0 biten Amed maçında da son 30 dakika oyuna dahil edildi!

Bu sezon ise… Gençlerbirliği’ne gitti. Peki, ne oldu? Çok yetersiz bulundu. Futbol Federasyonu’na bildirilen 28 kişilik listeye bile adı yazılmadı. Maçları tribünden izledi.

Hatırlatırım. Menajer Erdinç Şehit, Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel başta olmak üzere çok sayıda ismin menajerliğini yapıyor.

Şimdi! Tartışalım… Erdi, normal şartlar altında Fenerbahçe’ye gelebilir miydi? Sakarya’da 3 sezonda toplam 171 dakika oynadıktan sonra Fenerbahçe’nin kapısından içeri girebilir miydi? 5 yılık sözleşme imzalayabilir miydi? Fenerbahçe’de bu güne kadar kalabilir miydi? Gençlerbirliği’ne transfer olabilir miydi?

Karar sizin!

 

Fenerbahçeli futbolcu “Sahte Euro” ile yakalandı! Erdi Can Şehit açıklama yaptı

Önceki İçerikAziz Yıldırım’ın Aydınlar’ı kazandığı için kutlamak gerekiyor! Aybars Hünalp, Fenerbahçe’deki değişimi yazdı…
Sonraki İçerikSerdar Ali Çelikler, Fenerbahçe’de yaşananların perde arkasını yazdı: Aziz Yıldırım işte budur!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz