Spor basınının usta yorumcusu Serdar Ali Çelikler, Futbolmedya’nın youtube kanalına konuk oldu. UEFA’nın 1 Nisan’da 55 ülke federasyonu ile yaptığı görüşme sonrası TFF’den yapılan açıklamaları yorumlayan Çelikler, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile yaptığı özel görüşmenin ayrıntılarını da açıkladı:

“Futbol Federasyonu, takımların en erken mayıs ayında bir araya gelerek yeniden çalışmalara başlayacağını ön görerek sezonu haziran ayı başında başlatmaya karar verdi. Nihat Bey ile görüştüğümüzde 10 farklı alternatife yönelik planlarının hazır olduğunu belirtti. İlk önce şunu söyleyeyim, UEFA liglerin öyle ya da böyle bitirilmesinden yana. Nihat Bey de liglerin mevcut haliyle tescilinin söz konusu olmadığını vurguladı. Bir diğer kesin olan şey, bu sezon play-off oynanmayacağı. 10 farklı senaryoda play-off yok. Rıza Çalımbay, tüm takımlar Antalya’da toplansın, kalan maçlar orada tamamlansın önerisini getirmişti. TFF bu öneriye de sıcak bakmıyor. Ligler haziran ayı başında başlayacak. Eğer son hafta kurban bayramına denk gelirse bayramda ara verilip son hafta/haftalar bayramdan sonra tamamlanacak.”

Çelikler, çok tartışılan “seyircisiz maç” sistemi hakkında da bilgiler verdi:

“Maçların seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanacağı konusu henüz netlik kazanmadı. TFF, korona virüsün izleyeceği sürece göre bu konuda bir karar verecek.”

İşte Çelikler’in Futbolmedya Youtube kanalına verdiği özel röportaj:

1. Bölüm

https://youtu.be/gJ9OCeXJSUU

2.Bölüm:
youtu.be/8FTnWNbZILY

3. Bölüm

https://youtu.be/yclEnyINEFY‬

 

Önceki İçerikBelçika’nın ligleri sonlandırıp lideri şampiyon ilan etmeye hazırlanması UEFA’yı kızdırdı. UEFA, tüm federasyonlara mektup gönderdi: Belçika gibi yapmayın, Avrupa’ya katılamazsınız!
Sonraki İçerikTeknik direktör Emrah Bayraktar, kulüpler için hazırladığı çalışma modelini ve sorumlulukları tam olarak anlaşılmayan Sportif Direktör konusunu Futbolmedya.com için kaleme aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz